A mobiltelefon sokrétű segítője a mindennapoknak. Villámgyorsan szorította ki a navigátor eszközöket is az autóból a korszerű jelenidejű forgalmat is figyelembe vevő applikációival.
Mobil Blog
Aksi kisütés, gyorstöltés, lassú töltés, vezeték nélküli töltés, 80-90%-on tartás, gyári vs. utángyártott töltők, és még megannyi kifejezés ami előkerül ha a telefon töltéséről van szó.
Számos oka van annak, hogy a régi mobilodat el akarod adni:
- modellváltás,
- pénzszűke,
- remete életre váltás…
Egy átmulatott éjszaka eseményeit akarta Sándor „elrejteni” a párja elől, ezért hazaérkezés előtt, még igencsak ittas állapotban, lecserélte a készülékén a jelszót. Hurrá, megmenekült az inkvizíciótól! Gondolta ő.
A hideg idő beköszöntével egyre több mobil tulajdonosa tapasztalja meg, hogy az akku szinte egyik pillanatról a másikra látványosan merülni kezd. Ennek legfőbb oka, hogy még nem tudjuk a természeti törvényeket áthágni.
Jó dolog a garancia és a biztosítás a műszaki cikkekre, hiszen számtalanszor történik baleset vagy váratlan helyzet, azonban nem árt, ha tisztában vagy az ügyintézés feltételeivel.
Szinte mindannyiunk zsebében ott lapul egy fotózásra alkalmas mobiltelefon, amivel valld csak be őszintén: Te sem vagy rest úton-útfélen fotókat készíteni.
A nyári időszakban rekord sok beázott telefont hoznak hozzánk. A legtöbb vagy a Balatonban, vagy a Velencei tóban csobbant, de szép számmal akadnak tengerparti balesetek is.
A nyári időszakban látványosan többen hoznak be beázott készülékeket az üzletbe Andráshoz adatmentésre.
A 2019-es év elején egy technológiai tesztbe vágtunk, aminek a célja az volt, hogy az eddig reménytelennek ítélt mobilok is kapjanak egy második esélyt.
Áprilisban csak úgy záporoztak Andráshoz a különböző merevlemezek, laptopok adatmentésre.
A winchesterek mentése mondhatni még a mobilokénál is fontosabb tud lenni, hiszen sokak számára első számú munkaeszközökről van szó.
Múlt héten kaptunk egy iPad-et, ami egy különleges, skizofrén állapotba ragadt.
Sokszor előfordul, hogy ügyfeleink SD kártyákat hoznak be, mert elvesztek róla az adatok, fotók.
Gyakran merül fel kérdésként az is, hogy a mentés után vajon szabad-e még használni az eszközt, vagy jobb tőle könnyes búcsút venni.
A CD-k és DVD-k könnyebb azonosítása érdekében mindenki címekkel, tartalomjegyzékkel látja el a lemezeket.
Bizonyára többeknek ismerős lehet a jelenség, amikor a kijelző egy idő után szellemképessé válik, azaz egy kép, vagy alkalmazás körvonalai, durvább esetben látványos részletei beégnek.
Az egyik legnagyobb tragédia, ami egy telefont érhet az a vízzel való találkozás. Mindegy, hogy az egy kiadós zuhi, egy rövid csobbanás a Balatonban, egy pezsdítő merülés a tengerben, vagy éppen egy lájtos program a mosógépben. Ezek bármelyike végérvényesen haza tudja vágni a készüléket.
Noha egyre ritkább, azért még ma is előfordul, hogy valaki egy belső winchestert hoz a mentésének átvételekor, hogy arra másoljuk fel az elkészült anyagot.
A minap egy elkeseredett ügyfél jött be hozzánk. A készülékéből ki szerette volna venni a SIM kártyát az azonban beragadt.
A digitális fotózás új távlatokat nyitott a fényképezés világában a számítógépes képszerkesztő programoknak köszönhetően.
Ha Androidos készüléket használsz könnyen meglehet, hogy találkoztál már azzal a bosszantó jelenséggel, hogy akarva, akaratlanul egyszer csak belassul a készülék. Az alkalmazások betöltődése csiga lassúságúra vált, és valódi türelemjátékká válik a készülék használata.
Már többször volt róla szó itt a blogon is, és a videókban is, hogy a beázott készülékeket amilyen gyorsan csak lehet áramtalanítani kell.
Ahány előnye van az iOS-nek, épp annyi hátránya is. Főleg, ha a tulajdonosa nem teljes egészében él az Apple univerzumban.
A héten több ügyfelünk is azzal jött be hozzánk, hogy LG G7 telefonja frissítés után bootloopba vágta magát, és a logón nem jut túl újrainduláskor.
Az emlékek digitalizálásánál, és úgy általában a mindennapi életben is nagyon fontos, hogyan tároljuk az adatainkat.
A mobilok teljesen hozzánőttek az életünkhöz, szinte minden emlékünk, fontos adatunk, kontaktunk rajta van... nem csoda, hogy fő a feje annak, akinek a telefonja valahogy tönkre megy.
Nagyon sokszor úgy érkeznek hozzánk az ügyfeleink, hogy mi vagyunk a sokadik kör, az utolsó mentsvár. Ha mi nem, akkor már tényleg senki nem fog tudni segíteni nekik, hogy a mobiljukon rekedt képeik, videóik és kontaktjaik kiszabaduljanak a bittemetővé vált készülékből.
Gyakran kapjuk meg a kérdést az ügyfeleinktől, hogy miért van az, hogy ha vesz egy 8 GB-os pendrive-ot, akkor miért nem fér rá a VHS-éről mentett 7,5 GB-os videó fájl?
A megfejtés a technikai részletekben van!
Sok helyen lehet olvasni a pro tippet, miszerint a beázott mobiltelefont be kell tenni néhány napra egy jó nagy adag rizsbe, és az majd jól kiszárítja, és minden mehet tovább a régi kerékvágásban.
Nemrég jelent meg egy átfogó cikk a HVG Tech rovatában arról, hogy a mobilokon szereplő biztonsági minősítések mit is jelentenek igazából.
Ismét egy tanulságos mobilos baleset, ami jól példázza azt, hogy miért nem szabad halogatni a dolgokat.
Kedves ügyfelünk egy Samsung mobillal érkezett hozzánk, ami egy „ici-picit megmártózott a vízben, de nem volt több, mint 3 mp az egész!”
Van az úgy, hogy egy mobil megadja magát. Mondjuk, a legtöbbször ehhez kell egy kis segítség...
Ahogyan azt Murphy törvénye óta tudjuk, ami tönkremehet, az tönkre is fog menni. Ez alól nincs menekvés a telefonok számára sem.
Nemrégiben egy ügyfelünk egy végtelen ciklusba került Samsung S6-ot hozott be hozzánk.
Járt nálunk egy Nokia n97 és X6. Ezek tipikusan olyan telefonok, amikért a maguk idejében egy diák egy komplett nyarat végig kellett dolgozzon, hogy megvehesse! (Ma se jobb a helyzet azért:)
Ma érkezett hozzánk egy microSD kártya, ami párját ritkította, illetve mindent, amibe belekerült 😅
Egyre több mobilos feladatot kapunk, igaz a legtöbbször olyan készülékekkel tértek be hozzánk az ügyfelek, amelyeknek már komoly gondjuk van. Megsérült a kijelzője, folyamatosan újraindul, vagy egyáltalán semmilyen életjelet sem ad.
Ugyanazon a napon két különböző ügyfél érkezett be üzletünkbe, hogy nagy az ő gondjuk, mert az SD kártyájukon maradt minden fontos adatuk.
Nagyon gyakran előfordul, hogy a mobilodról véletlenül letörölsz egy fotót vagy fájlt, amire csak utána jössz rá, hogy „basszus, még szükségem lenne rá…”
Összegyűjtöttünk két mentés kapcsán pár nagyon hasznos jótanácsot, amik kincset érnek, ha megfogadod őket!
Ügyfelünk csupán annyit tudott elmondani, hogy a merevlemezt nem érik el, amikor csatlakoztatják, és a rendszer folyton formázást kér. Gyorsan megnyugtattuk: ez még nem végzetes!
BootLoop – Amikor a telefonod ördögi körbe zárja magát
Újabb okostelefon menekült meg a digitális feledés elől: egy Samsung Galaxy S5 mini, amelynek tulajdonosa hosszú gyötrődés után végül nálunk keresett segítséget.
Mai napunk igazi ajándékkosárral indult – nem győzünk örülni a kihívásnak! Három különböző adathordozó várt megmentésre:
Mai sztorink egy igazi nyomozással kezdődik. Olyan merevlemezt kaptunk kézhez extra sürgős megrendelésként, amin folyó bűnügyi tárgyalások anyagai váltak hozzáférhetetlenné.
Mai alanyunk egy Sony Xperia Z3 Compact, ami megjárta a Balatont, sok-sok szép emléket tárolva. Gazdája azonban arra nem számított, hogy vízibiciklizés közben egyszer csak belehuppan a Balaton vizébe, amivel súlyos károkat okoz a készülékének.
Elmúltak már azok az idők, amikor egy régi tévét néhány jól irányzott ütéssel helyre lehetett pofozni. A mai érzékeny áramkörök, memóriák és processzorok egészen más bánásmódot igényelnek.
Biztosan Te is találkoztál már olyan DVD-vel, amit megírtál, de nem zártál le. Vagy egy DVD-recorderrel készítetted, de elfelejtetted bepipálni a „finalizálás” lehetőséget.
Te tudod, mitől hullik a rendszergazdák haja? Mi igen. Attól, amikor valaki a pendrive-ot vagy SD-kártyát másolás után egyszerűen csak kihúzza – mintha jól végezte volna dolgát...
Tudtad, hogy akár ketyegő bombákon tárolhatod az adataidat? Főleg, ha az alábbi jelek valamelyikét tapasztalod:
Néha még Noé bárkája sem lenne elég a mai okostelefonok megmentéséhez – különösen, ha egyszerre kétféle folyadékkal találkoznak, majd egy kis áram is megfűszerezi a dolgot.
Vannak azok a bulik, ahol csak lötyögés van… és vannak, ahol felrobban a ház. Ez a mentésünk az utóbbi kategóriába tartozik: egy fesztivál, barátok, koktélok – és egy merész ötlet:
Leesett a mobil – megesik. És mintha direkt lenne, mindig a lehető legrosszabb szögben. A kijelző érintő része nem működik..., de ez még a jobbik eset, mert így sokszor szétszedés nélkül is tudunk menteni adatokat.
Ma már az egész életünket behálózza az internet – a mobiltelefon pedig ennek központja. Naptár, kamera, GPS, vásárlás, kapcsolattartás, zene – mindez egyetlen eszközben. És ha bármi történik vele, bajban vagyunk.
Adatmentés a dínók korából – egy különleges Emlékmentő projekt
Nálunk, az Emlékmentőnél, szinte minden nap nosztalgiázunk. De ez a mentés... ez még minket is szíven ütött!