
Ha a mobilod mesélni tudna…
Ma már az egész életünket behálózza az internet – a mobiltelefon pedig ennek központja. Naptár, kamera, GPS, vásárlás, kapcsolattartás, zene – mindez egyetlen eszközben. És ha bármi történik vele, bajban vagyunk.
- Kapcsolattartás (hívás, sms, chat, e-mail, közösségi oldalak)
- Ébresztőóra, naptár, GPS
- Fényképező, videókamera, képszerkesztő
- Bevásárló lista, rendelés, jegyzet
- Zene, rádió, újság, játék
Szóval valld be: elég kiszolgáltatott lennél, ha elveszne, összetörne, vagy beázna a telefonod...

TOP 3 halálok mobiloknál:
- Kijelző törés
- Fürdetés – vízkár
- Szoftveres összeomlás
És ehhez jönnek a vicces (vagy tragikus) sztorik: például a „félig megevett” mobil, amit a gazdája bulizás közben a fogai között tartott, miközben headbangelt...
Vízkár? A láthatatlan ellenség
A víz nem csak eláztat, hanem lassú korróziót okoz a telefon belsejében.
A telefonokat rendkívül steril üzemekben szerelik össze, ahol minden nemű nedvességtől és portól próbálják megóvni a hiperérzékeny elektronikát. Ez a védelem egészen addig tart, amíg a dobozáról le nem vágod celofánt. Innentől kezdve ki van téve a készülék a levegő páratartalmának és hőingadozásának, amit többé-kevésbé el tud viselni, hiszen a gyárban sejtették, hogy nem csak a túlnyomásos tisztaszobákban fogják használni ezeket a kütyüket.
Régen nagyon menő volt, ha valakinek víz- vagy cseppálló órája volt, mert meg lehetett meríteni a Balcsiba anélkül, hogy megállt volna.- Igaz, hogy vannak „speciális” mobilok, amelyek társaiknál egy fokkal ellenállóbbak a Balaton iszapos vizének, de azért a telefonok továbbra sem a vízbe valóak. (túl sok rajtuk a nyílás: mikrofon, hangszóró, töltő és füles csatlakozó, memória kártya... )
„Beleesett a WC-be, kihorgásztam, szétkaptam, hajszárítóval megszárítottam, és minden oké volt, bekapcsolt simán…- csak azóta egyre gyakrabban kapcsolt ki meg fagyogatott le…mostanáig”- mert igen. Ez a telefon is meghalt. A fürdetés legyen az tiszta víz, vagy rostos üdítő: mikro zárlatokat, és lassú korróziót okozhat akkor is, ha villámgyorsan kiszárítod.
Ráadásul a legtöbb készülék tartalmaz víz indikátort, ami elszíneződik, ha víz éri. Ez a garanciád végét is jelentheti!
Túlélési tanácsok:
- Mindig használj biztonsági kódot vagy ujjlenyomatot! Gondold csak át hány közösségi felületre vagy bejelentkezve rajta, vagy hány appban adtad meg a bankkártyád adatait?... szeretnéd, ha ezekkel valaki visszaélne, mert nem akarsz egy 6 jegyű számot megjegyezni?
- Kapcsold be a felhőszinkront – így sok adat visszaállítható.
- Tok és üvegfólia kötelező – egy törés drága! Ma már 10.000 Ft-ból meg van egy masszív gumitok és egy korrekt üvegfólia duója, ami egy több százezres telefonhoz képest kis összeg. Tudom: nem szép. De az sem, amikor rommátörik a kijelződ, mert kicsúszott a zsebedből a telefon! Mivel a fél életed a telefonodon tárolod, ezért igenis vigyázz rá! (nem: a műanyag fólia és a karcmentesítő folyadék nem elég jó.)
- Ne barkácsolj vízkár után – sokszor csak azt éred el vele, hogy menthetetlenné válik a telefon, és pici zacskóba töltve hozod el nekünk a készülék alkatrészeit a pici csavarokkal együtt. Beázás esetén nem a hajszárító a megoldás (főleg, hogy a legtöbb telefon ma már ragasztott, és elengedhet a hőtől..), hanem az Emlékmentő, ahol szakszerűen lementünk mindent a telefonodról!
A Te mobilod mit mesélne, ha tudna beszélni? Írd meg nekünk!