
Apa a mobilokhoz is ért! (azt hitte)
Leesett a mobil – megesik. És mintha direkt lenne, mindig a lehető legrosszabb szögben. A kijelző érintő része nem működik..., de ez még a jobbik eset, mert így sokszor szétszedés nélkül is tudunk menteni adatokat.
Ügyfelünk, egy leleményes apuka gondolta: ha már a turmixgépet összerakta, a telefon sem lehet akadály. Nekiállt csillagcsavarhúzóval a bontásnak, hátha sikerül átépíteni a készüléket.
Szerencsére félúton leállt, és elrakta a fiókba – bízva benne, hogy egyszer valaki megmenti a gyerekfotókat. Az ilyen megbízások mondhatni tipikusan festenek: Gyanúsan kicsi nejlonszatyrot szorongat az ügyfél, amiben látszik, hogy nem hagyományos videokazi, vagy magnó van, és az alján ide-oda gurulnak apró dolgok. A szatyrot kibontva aztán előkerül 2-3 fődarab, ugyanennyi apróbb alkatrész, és tucatnyi csavar, amire már senki sem emlékszik, hogy hova is kéne visszacsavarni.

A helyzet fokozódott: elfelejtett jelkód
Már nekiállnánk, amikor jön az újabb csavar: nem tudják a képernyőzár kódját. Szerencsére a gyerekek emlékeztek rá, így folytathattuk a mentést.
Így mentettük meg az adatokat:
- Letisztítottuk a készüléket Whoosh tisztítóval
- Külső eszközöket csatlakoztattunk, hogy számítógépről vezérelhető legyen
- Feloldottuk a jelkódot, és elértük a belső memóriát
- Mentettük az adatokat – nemcsak képek, hanem sms, jegyzet, névjegy, naptár is szövegesen
Ezeket a fájlokat úgy adtuk át, hogy új telefonra áthelyezhetőek legyenek, és fontos kontaktokat, megbeszéléseket ne veszítsen el ügyfelünk.
Ha a telefonod fontos emlékeket őriz, ne barkácsold szét – hozd el hozzánk, és megmentjük, ami menthető!